Copyright © ZERRİN
Design by Dzignine
18 Haziran 2013 Salı

Sade Soda yada Maden Suyu :)Maden suyu mu soda mı?

Hangisini kullanıyorsunuz bilmiyorum :) ama ben bu içeceği sevdiğim kadar hiçbir içeceği sevmiyorum sanıırm.Bu alışkanlığım sanırım selinim ile çok önceleri başlamıştı(herşeyde ortak isimdir)Herneyse işte ben genelde gittiğimiz yerlerde birşey içeceksem tercihimi sade sodadan yana kullanıyorum :) Özellikle benim gibi çok su içmiyorsanız mutlaka soda tüketmelisiniz.sizlerde durumlar nasıl ? Ayrıca öyle meyveli falanda sevmem yani direk en doğalı.Hem çok yararlı hemde çok güzel değil mi ama? vücudumuza olduğu kadar cilt içinde kullanılan maden sodasını iyi kullanan sarıkız sodanın toniklerini bile çıkarmış kızlar gördünüz mü?
Bilmiyorum ben sodasız yaşayamıyorum sizin için durum nasıl bilmiyorum.Ee sizlere birazda bilimsel yararlarından bahsedeyim ve Herkes Maden Suyu içmeli diye bitireyim.


   
 * Her yaştaki bireyin günlük kalsiyum gereksiniminin karşılanmasında takviye olarak düşünülebilir. Böylece güçlü kemik yapısının oluşması ve korunmasını sağlar.
    * Büyüme çağında, hamilelikte ve yaşlılıkta artan mineral ihtiyacının (magnezyum, kalsiyum, flor ve sodyum gibi) karşılanması, gerektiği kadar kullanılarak sağlanabilir.
    * Sağlıklı bireylerde, içerdiği sülfat ve bikarbonat iyonları sayesinde sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım sistemi (böbrekler ve idrar yolları) fonksiyonlarını destekler (maden suyunun önerilen miktardan fazla tüketilmemesi şartıyla geçerlidir).
    * Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırılmasına yardımcıdır.
    * Solunum, idrar ve terleme ile oluşan su ve mineral kaybının karşılanmasında, ölçüsü kadar kullanılabilir.
    * Bikarbonat içeriğinin yüksek olması ise, asit fazlalığı, yanma ve ekşime ile seyreden mide hastalıklarında mide asidi fazlalılığını baskılayıcıdır.
    * Özellikle yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte asitli içecek tüketme ihtiyacı daha çok hissedilir. Boyalı, katkı maddeli içecekler yerine maden suları tercih edilebilir. Son dönemde meyveli çeşitleri de piyasada bulunmaktadır. Fakat bunların kalorileri de dikkate alınarak tüketilmesinde fayda vardır.

 +Sağlık Rehberi +Sağlık ve Yaşam 
Kocaman sevgiler !

0 yorum:

Yorum Gönder

Hadi fikrini paylaş :)